Uncategorized

Formula E, altıncı sezonunda FIA Şampiyonası Statüsü’nü

kazanır, Formula E, Uluslararası Motor Sporları Federasyonu FIA tarafından Dünya Şampiyonası statüsünü onayladı. Sonuç olarak, diziye Kasım ayında başlayan 2020-2021 sezonundan başlayarak ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası olarak adlandırılacak.

FIA Başkanı Jean Todt (solda) ve Formula E’nin kurucusu ve Alejandro Agag kısa süre önce Paris’teki FIA merkezinde anlaşmayı imzaladı. Formula E.’nin izniyle fotoğraf
Duyuru, 2018-2019 kampanyasında dokuz farklı yarış kazananı ve Formula 1 benzeri elektrikli otomobillere sahip yarışlar için büyüyen bir kitle gösteren istatistiklerle, dizinin bugüne kadar başarılı sezonunun ardından geliyor. Bu sezon yeni, Mercedes-Benz ve Porsche devrede otomobillere girdiler.

Formula E’nin kurucusu ve başkanı Alejandro Agag, “Her zaman bir gün FIA Dünya Şampiyonası olma tutkumuzdu” dedi. “Yaptığımız ve bu noktaya teslim ettiğimiz her şey zaman içinde bu an için çalışıyor. Feat’i elde etmek ve FIA ​​Dünya Şampiyonası statüsü ile onaylanmak, zaten tam teşekküllü bir yarış formülü ve muhteşem bir spor ürünü olana çok daha fazla güvenilirlik katıyor. ”

22 Kasım’da başlayan bu sezon, beş kıtada 12 şehirde 14 yarışa sahip olacak. Dizinin sadece ABD durağı, 11 Temmuz 2020’de Brooklyn sokaklarında New York E-Prix olacak.

FIA başkanı Jean Todt, “Bu yolculuğa başladığımızdan beri Formula E tartışmasız güçten güce geçti” dedi. “Kısa bir zaman dilimi içinde, seri, bu sezonun başında şampiyonaya katılan ve toplam sayıyı 10’a getiren iki çok daha büyük otomobil üreticisi ile otomotiv endüstrisi için kendisini kanıtladı. Ve kendi takımları, her mevsim gelişen sürücü kadrosunun kalitesinde yansıtıldı. 2014 yılında Pekin’deki ilk yarışının ve daha sonra her E-Prix ile Formula E’nin en son elektrikli yarış kavramının olduğunu kanıtladı. ”

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.