Category

Öğrenciler zamanı farklı görüyor mu?

Neden öğrencilerin zamanları geri kalanımızdan farklı gördükleri neden hissediyor? Zaman en değerli emtialardan biridir. Bir kez harcandıktan sonra asla alınamaz. Onlara GCSE veya A seviyesindeki yıllarının hızlı bir şekilde gideceğini söylüyoruz, ancak çoğu zaman onları harekete geçiremiyor. Bu, zaman algılama biçiminden kaynaklanıyor olabilir mi?

Teenage Beyin Öğretmeni Atölye Kitabı

Zaman ve yaş algıları

Çocukken zamanın neden bu kadar yavaş gittiğini hiç düşündünüz mü? aşağıdakileri göz önünde bulundur. Kırk yaşında bir yetişkin için, gelecek yıl bu zamanı düşünmek çok uzak görünmüyor, çünkü bugüne kadar hayatlarının sadece% 2,5’i. Ancak, on beş yaşında bir öğrenci için hayatın% 7’sinin biraz altındadır. Aynı zaman birimi farklı nesillerden çok farklı hissediyor.

Büyüleyici bir çalışma, genç kişileri daha yaşlı kişilere 3 dakikalık bir geri sayımı tahmin etmek için karşılaştırdı. Sonuçlar, genç katılımcıların ortalama 3 dakika 3 saniyelik bir tahminin ortalamasını aldığını, yetişkinlerin ise 3 dakika 40 saniyelik bir tahmin yaptığını gösterdi. Sonuç olarak, zamanın yaşınıza bağlı olarak gerçekten farklı adımlar attığı görülmektedir.

Zaman ve çalışma belleği algıları

Kanıtlar, daha yüksek çalışan belleğe sahip öğrencilerin, düşük çalışan belleğe sahip olanlardan çok daha hızlı geçmeye zaman ayırdıklarını bulmuştur. Yeni araştırmalar, 4 dakikalık bir zaman aralığında bir matematik görevi yapması istendiğinde, düşük çalışma belleği kapasitesine sahip öğrencilerin, daha sonra matematik performanslarını engelleyen zaman eksikliğinden çok daha fazla işgal edildiğini göstermiştir. Bu, zayıf çalışma belleği olan öğrencilerin, sınav içeriğinin kendisi yerine çalışmalarının zamanlamasına odaklanmak için çok fazla zaman harcayabileceğini göstermektedir.

Zaman tutma ve erteleme

Erteleme çok yaygındır. Öğrencilerin% 75’i kendilerini erteleyiciler olarak görüyor,% 50’si düzenli olarak ve sorunlu olarak kabul edilen bir seviyeye. Bunun bir kısmı, insanların (ve özellikle öğrencilerin) bir görevin ne kadar süreceğini doğru bir şekilde tahmin etmede çok iyi olmadığını belirten ‘Planlama Yanılgısı’ olarak bilinen bir fenomenden kaynaklanabilir. Bu, zaman tükendiğinde, işlerinin çoğunu bir son tarihten hemen önce sıkıştırmalarına neden olur.

Zaman tutmayı iyileştirmek için ipuçları

Düzenli kısa süreler belirleyin – Yapılacaklar listenizi yönetilebilir parçalara yönetmek ve hedefler belirlemek, odaklanmayı keskinleştirmeye ve harekete geçirici bir çağrı olarak hareket etmeye yardımcı olabilir.

Kendinize ihtiyacınız olduğundan çok daha fazla zaman verin – bu, planlama yanılgısından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Eldeki göreve odaklanın – yukarıdaki çalışmada çalışma belleği hakkında, kalan zamana çok fazla odaklanarak ve göreve yeterli değil, performansta bir azalmaya yol açtı. İkisi arasında bir denge bulmak iyidir.

Son düşünce

Belki de öğrenciler her zaman yetişkinlere farklı görüntüleyeceklerdir. Genç beynin yetişkin beyniyle aynı şekilde çalışmadığını biliyoruz (bunun harika bir örneği blogumuzda, gençlerin bir şemsiye olsa bile neden yağmurda ıslandığına dair). Ancak, şimdi bu farklılıkları bildiğimize göre, onları daha iyi planlayabilir ve hazırlayabiliriz. Ekstra zamana izin vermek ve eldeki göreve odaklanmak, ertelemeyi önlemek ve zamanı çok daha verimli yönetmek için iyi bir yol gibi görünmektedir.

Related Posts

Guinevere Capital, Eden Park ESPorts Yüksek Performanslı Merkezi

Lider Spor ve ESPor Yatırım ve Danışmanlık Firması Guinevere Capital’in Eden Park Esports Yüksek Performans Merkezi’ni ortaya koyduğunu ortaya koyuyor. Yeni Zelanda’nın en büyük stadyumu ve ülke çapında…

IOC ve Alibaba Grubu Tarihi Uzun Vadeli Ortaklık

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Alibaba Group (NYSE: BABA), 2028 yılına kadar uzun vadeli bir ortaklık duyurdu. , Alibaba resmi “Bulut Hizmetleri” ve “E-Ticaret Platform Hizmetleri” ortağı ve…

FIFA Eworld Cup 2019 Bu Ağustos

FIFA, bu hafta FIFA Eworld Cup ™ ‘nın bu yıl Londra’ya döneceğini ve bu sezonun Pinnacle etkinliğinin O2’de bir kez daha yer alacağını doğruladı. 2-4 Ağustos 2019. Mozaad…

Dünya Çapında Dünya Spor Liderlerine katılın Federasyonlar Zirvesi 2021

Daha önce İsviçre’nin Lausanne kentinde düzenlenen Dünya Çapında Federasyon Zirvesi’nin 4. baskısı, pandemiyle uğraşmanın kaçınılmaz etkileri nedeniyle çevrimiçi bir stile aktarıldı. Mei, çok çeşitli disiplinlerde çok daha samimi,…

Touchless Fan Yolculuğu’nu

tanıtılan Venuetize, basitliği koruyan ve bir mekanda çevrimiçi etkinliklere giden hayranların yararını sağlayan hizmetler sundu. Kabul sonrası bir dünyada, taraftarlar, fiziksel teması ortadan kaldırmazsa, tamamen yeniden keşfedilmiş bir…

Louisville kapalı futbol takımı göstergeleri başlık ortağı

2021’de kapalı futbol liginde başlayacak yeni bir kapalı futbol ligi takımı olan Louisville Xtreme 100.000 dolar gider. Başlık ortaklığı, UOFL Health’in uzman spor sponsorluklarına ilk girişidir. Üç yıllık…

Leave a Reply

Your email address will not be published.