Uncategorized

Melzer, bir maçta hatalardan sonra bestelenen zihinsel savaştan

hoşlanır

Bir maçta olduğunuzda nasıl tepki veriyorsunuz? Daha çok deniyor musunuz, sıkılıyor ve hata yapmaktan kaçınmaya çalışıyor musunuz?

Her atışta bir kazanan vurmaya çalışarak hayal kırıklığına uğruyor ve noktayı olabildiğince çabuk bitirmeye çalışıyor musunuz? Yoksa pes ediyor musunuz, maçı tank mı ve maçın bitmesini mi istiyorsunuz?

Evet dediyseniz, bir oyunu kaybettikten sonra nasıl geri döneceğinizi veya maçı kazanmak için savaşmayı ve savaşmayı öğrenmeniz gerekir. Fransız açık bir örneğe bakalım…

Jurgen Melzer, geri dönüş yapabilen oyunculardan biridir. Melzer, Fransız Açık çeyrek finallerinde 3 numaralı tohum Novak Djokovic’i üzdü. Maçtaki momentumu değiştirmeye başlamadan önce üçüncü sırada iki set ve 2-0 düştü. Melzer maçı 3-6, 2-6, 6-2, 7-6 (3), 6-4 kazanmaya devam etti.

Üçüncüsünde iki set ve 2-0 düştüğünde Melzer, maçta zihinsel olarak nasıl kalabildiğini yorumladı.

“Maçı değiştirdim. Kendime söylediğim tek şey, hayatımdaki ilk çeyrek finallerim büyük bir slam. Sadece gitme. Sadece onun için kolaylaştırmayın. Mümkün olduğunca kavga et, ben de o kadar da kötü oynamıyordum. Noktayı bitirme şansım ve fırsatım olduğunda çok kolay çekimleri kaçırdım. Ve bundan sonra, demek istediğim, içeri girdim ve üçüncüsünde 2’de açık bir maçtı ”dedi.

“Sonunda, tıpkı başka bir şansa ulaşmak ve sadece kazanacağınıza inanmak gibi. Bence iyi puanlar oynadığım tüm bu kırılma noktaları. İçeri girdim ve kazandım. Ve sonra sonunda, bu sadece bir savaş. Demek istediğim, elbette ikimiz de yıpranmıştık ve her şey incindi. Az önce geçtim. ”

Melzer ayrıca maçı kazanabileceğine inanıyordu. Onu neyin devam ettirdiğini sorduğunda, şunları söyledi:

“İyi bir tenis oyuncusu olduğumu. Burada sadece birkaç bağlantı vardı ve eksikti. Kendinize inandığınız sürece, daha önce söylediğim gibi yeterince sahiptim, yeterince oyunum var ya da her zaman yeterli oyunum vardı. İyi maçlar oynadım.

Sadece yüksek seviyede kazandığınız çok daha fazla eşleşme, çok daha fazla güven. Benim için bu asla bir yetenek meselesi değildi. Kafada çok daha fazlaydı. ”

Geri dönme savaşında düştüğünüzde veya zevk aldığınızda güvenini kaybediyor musunuz?
İlk olarak, erken düştüğünde sıkı bir maç veya geri dönüş kazanamayacağınıza inanmalısınız, böylece maçı tank etmez ve pes etmezsiniz. Savaşta zevk alabileceğiniz zaman çok daha fazla maç kazanmayı öğreneceksiniz. Bu anları yapabildiğiniz zaman kucaklamalısınız, bu da sizi daha iyi bir oyuncu yapacak.

Bugün için tenis psikoloji fikriniz
Arkadan gelmenin zorluğunu seviyorum. Maçı tanmak yerine geri dönüş yapma yeteneğinizden emin olun.

Mahkemede elinizden gelenin en iyisini yapmak için kanıtlanmış zihinsel oyun stratejilerini öğrenin!

Siz (ya da oyuncularınız) rekabette yeteneğinizi karşılıyor musunuz?

EN İYİSİNİZİ VE ENDEN GELİŞTİRMEYE GELİYOR MUSUNUZ?

Başarılı tenis oyuncuları, turnuvalara en çok güvenle nasıl yapılacağını öğrendi.

Zihinsel dayanıklılığınızı iyileştirmeye hazırsanız ve maçlarda en üst düzeyde güven ile yapıyorsanız, Tenis Güven: Turnuva oyuncuları için zihinsel tokluk bunu yapmanıza yardımcı olabilir!

Teniste zihinsel tokluğunuzu artırmak ve profesyonel sporcuların kazanmasına yardımcı olan güçlü ve kanıtlanmış zihinsel oyun stratejilerini keşfetmek için tenis güveni kullanın!

Tenis Güven: Turnuva oyuncuları için zihinsel tokluk

Zihinsel oyun müşterileri ne diyor?
“’Kendine güvenen atlet’ programının yeğenimin maçlar sırasında en iyi tenisini oynamasına ne kadar yardımcı olduğuna şaşırıyoruz. CDS/çalışma kitabını bitirdikten sonra tam anlamıyla bir turnuvanın (yarı finaller) en uzak turuna çıktı. Seride beşini de yapacağız. ”
~ Jason Bourguignon, Amca

Ücretsiz Tenis Psikoloji Raporumuzu indirin!

Maçlar sırasında bu “pahalı” zorlu zihinsel oyun hatalarından bir veya daha fazlasını yapıp yapmadığınızı keşfedin!

Ücretsiz Tenis Psikoloji Raporumuzu indirin:

Tenis Oyuncularının Puan Arasında Yaptığı Altı Farklı ‘Zihinsel Oyun’ Hatası

Keşfedeceksiniz:

Zihninizin mahkemedeki en iyi veya en kötü varlığınız olabileceği.

Zihninizi puanlar arasında başarılı bir şekilde kullanıyorsanız.

Son noktayı bırakmanıza yardımcı olabilecek bir yöntem.

Puanlar arasındaki güveninizi ve performansınızı artırmak için ustalaşmanız gereken en iyi zihinsel oyun becerileri.

Ücretsiz raporunuzu bugün indirmek için buraya tıklayın: Tenis Oyuncularının Puan Arasında Yaptığı Altı Halksız ‘Zihinsel Oyun’ Hatası

Tenis oyuncuları ne diyor?
“2004 ITA Koçları Sözleşmesi’ne katılan tüm antrenörlerimiz adına, öne çıkan bir klinisyen olarak hizmet ettiğiniz için teşekkür ederim. Antrenörlerin bunun hem eğlenceli hem de bilgilendirici olduğunu hissettiğini biliyorum. Antrenörlerimizin yararına böyle olağanüstü bir klinik hazırlamak ve sunmak için zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. ”
~ Nancy Breo, Ita Konvansiyonu

Kendine güveninizi artırın ve uzman zihinsel oyun koçluğu ile odaklanın!

Usta Zihinsel Game Tuttunull

Leave a Reply

Your email address will not be published.