Category

6 Tipik Çift Kodlama Hataları (ve tam olarak nasıl önlenecekleri)

InnerDrive’da, fikirlerin yanı sıra yeni ve yararlı zihinsel teorilerin de ne kadar ilginç olabileceğinin bilincindeyiz. Bununla birlikte, yeni kavramları kabul etme acelesinde, deneklerin bazen karışık olduğu kadar çarpıtılmış olduğunu veya bunları etkili bir şekilde kullanmak için gereken anlaşılmadıklarının biraz kötüye kullanıma neden olabileceğini anlıyoruz. Büyüme zihniyeti, esneklik, üstbiliş ve daha fazlası ile gerçekleştiğini gördük.

Çift kodlama bir istisna değildir. Bu, kursiyerlerin keşfetmesinin yanı sıra bilgiyi daha iyi hatırlamak için keşfederken (örneğin: bir diyagram veya akış şemasında) keşfederken fotoğrafları harmanlama işlemidir. Oldukça basit görünse de, insanların yaptığı bazı tipik çift kodlama hataları vardır, bu da potansiyel olarak parlak bir yöntemi oldukça işe yaramaz hale getirebilir. Bu nedenle, size bu tipik hataların 6’sını anlatmak için zaman ayırdık, ayrıca stajyerlerinizin çift kodlamadan gerçek faydalar elde etmesi.

Kitap aralarında, boşluk ve çift kodlama atölyesi

Hata #1: Tam olarak nasıl yapılacağını keşfetmemek

Birçok insanın çift kodlama ile yaptığı temel hatalardan biri, neden tam olarak çift kodlamanın nasıl çalıştığını ve daha sonra gitmeye hazır olduklarına inanmaktır. Örneğin, her iki kelimeyi ve fotoğrafları birlikte kullanarak gözden geçiren kursiyerlerin birlikte akılda tutulmasının yanı sıra, sadece kelimelerle (veya kelimelerle birlikte ayrı ayrı fotoğraflarla) revize eden stajyerlerden çok daha iyi performans gösterdiğini anlayabilirsiniz. Aynı şekilde, bunun kelimelerle revize edildiğini ve fotoğrafların yanı sıra fotoğrafların, beynin aynı anda işleyebileceği ve A Tip A bağlantısı arasında, bilgiyi uzun süreli belleğe güçlendirebileceği iki temsilini sağladığını anlayabilirsiniz.

Ancak, tam olarak nasıl yapacağınızı tam olarak nasıl anlıyorsunuz? Sonuçta, “hem kelimeleri hem de fotoğrafları birlikte kullanmak” oldukça belirsizdir. Sizin veya stajyerlerinizin pratikte çift kodlamayı gerçekten nasıl kullanabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, çift kodlamayı kullanmak için 5 farklı yöntemle blogumuzdan bir kontrol edin.

Hata #2: Yalnızca beğendiğiniz fotoğrafları kullanmak

Çift kodlama ile kaynak yaparken sadece “güzel” görüntüleri veya istediğiniz resimleri veya sevdiğiniz resimleri çizmek veya kullanmak da çekici. Çoğu zaman, insanlar buna odaklanır veya en iyisini keşfetmeye yardımcı olacak fotoğraflar seçmek yerine eğlenceli resimler kullanırlar.

Mentor için fotoğrafları keşfederken veya çizerken ve keşfederken en önemli şey, resmin anlamı olmasıdır. Eğer çok eğlenceli ise, o zaman harika, ancak bu öncelik olmamalıdır. Bazı yöntemlerde fotoğraf zorunluluğu, bilgi stajyerlerinin hatırlama gereksinimini temsil eder, aksi takdirde sayfadaki bir alan ve zamanın bir boşluğu olacaktır.

Hata #3: Maliyetler de güzel görünmesini sağlamak için çok zaman

6 tipik zihin haritalama hatasından biri, kursiyerlerin bir zihin haritası yaparak, ayrıntılı renk şemalarını kullanarak bir yöntem harcayabilmeleri ve “mükemmel” olması üzerinde acı çekmeleridir.

Aynı şey çift kodlama için de geçerlidir. Keşfetmenin ondan uzakta acele edilmesi gerektiğini belirtmiyoruz. Ancak çift kodlama kaynağı yapmak sadece ilk adımdır. Bundan sonra, çift kodlamanın tam avantajını elde etmek için, kursiyerlerin araştırılması gereksinimi, bir kez daha ve tekrar ve zamanlarının büyük bir kısmının harcanması gereken yerdir.

Bu, özellikle el çekerken, çift kodlama için görseller çekerken geçerlidir; Stajyerler, mükemmellik duygusunu kaybetmenin yanı sıra denemeleri için de gereksinimler. Günün sonunda, hepimiz sanatçılar değiliz ve kursiyerler, renk eklemeye ve vurgulamaya yaşlar harcamamalıyız. Aslında, bunlar sadece en önemli kavramları vurgulamak için az miktarda kullanıldığında en verimlidir.

Hata #4: Aşırıya kaçmak

Resimler ve görseller hafızayı geliştirmek için harika. Ancak, birçok kelimenin öğrenmeye zararlı olduğu gibi, birçok resim de öyle. Çift kodlama yaparken birçok fotoğrafı kullanmak ezici olacak ve kursiyerler kaynaktan revize etmeye geldiklerinde, nereye bakacaklarını anlamayacaklar.

Birçok resimle birlikte, hepsinin eldeki konuya uygun olması pek olası değildir. Alakasız resimler, çalışma belleğini tıkayabilir ve bilişsel aşırı yüklemeye yol açabilir, yani kursiyerler gerçekten önemli olanı akılda tutamazlar. Örneğin, araştırma çalışması, gerekmediğinde metne görsel eklemenin keşfedmeyi%52 oranında azaltabileceğini düşündürmektedir.

Bu nedenle, çift kodlama kullanırken, sayfadaki resimlerin patlaması olmak yerine görsellerinizin tamamlandığından ve yazılı bilgileri genişlettiğinden emin olun. Tıpkı hayattaki çoğu şey gibi, bu bir denge elde etmekle ilgilidir.

Hata #5: organize edememek

Oliver Caviglioli, çift kodlamada belirli bir profesyonel (üzerinde bir kitap bile oluşturan), SUnull

Related Posts

Öğrenciler zamanı farklı görüyor mu?

Neden öğrencilerin zamanları geri kalanımızdan farklı gördükleri neden hissediyor? Zaman en değerli emtialardan biridir. Bir kez harcandıktan sonra asla alınamaz. Onlara GCSE veya A seviyesindeki yıllarının hızlı bir…

Guinevere Capital, Eden Park ESPorts Yüksek Performanslı Merkezi

Lider Spor ve ESPor Yatırım ve Danışmanlık Firması Guinevere Capital’in Eden Park Esports Yüksek Performans Merkezi’ni ortaya koyduğunu ortaya koyuyor. Yeni Zelanda’nın en büyük stadyumu ve ülke çapında…

IOC ve Alibaba Grubu Tarihi Uzun Vadeli Ortaklık

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Alibaba Group (NYSE: BABA), 2028 yılına kadar uzun vadeli bir ortaklık duyurdu. , Alibaba resmi “Bulut Hizmetleri” ve “E-Ticaret Platform Hizmetleri” ortağı ve…

FIFA Eworld Cup 2019 Bu Ağustos

FIFA, bu hafta FIFA Eworld Cup ™ ‘nın bu yıl Londra’ya döneceğini ve bu sezonun Pinnacle etkinliğinin O2’de bir kez daha yer alacağını doğruladı. 2-4 Ağustos 2019. Mozaad…

Dünya Çapında Dünya Spor Liderlerine katılın Federasyonlar Zirvesi 2021

Daha önce İsviçre’nin Lausanne kentinde düzenlenen Dünya Çapında Federasyon Zirvesi’nin 4. baskısı, pandemiyle uğraşmanın kaçınılmaz etkileri nedeniyle çevrimiçi bir stile aktarıldı. Mei, çok çeşitli disiplinlerde çok daha samimi,…

Touchless Fan Yolculuğu’nu

tanıtılan Venuetize, basitliği koruyan ve bir mekanda çevrimiçi etkinliklere giden hayranların yararını sağlayan hizmetler sundu. Kabul sonrası bir dünyada, taraftarlar, fiziksel teması ortadan kaldırmazsa, tamamen yeniden keşfedilmiş bir…

Leave a Reply

Your email address will not be published.