Uncategorized

Sporda neleri yönetebileceğinize odaklanın

Tam olarak kontrolünüz dışındaki şeylere nasıl sabitlenmeyeceğiniz

Yarışmalardan önce ve sırasında aşırı endişe duyuyor musunuz?

Endişenin bir bileşeni, doğrudan kontrolünüz dışında performans değişkenlerini yönetmeye çalışmaktır.

Doğrudan yönetmenizin dışındaki birkaç değişken şunlardır: yaralanma, koçunuz tarafından sıralanma, daha yüksek bir rakibe karşı oynama ve kötü hava durumu koşullarında mücadele etme.

Örneğin, rakibinizin ne kadar iyi oynadığına odaklanmak (kontrolünüzün dışındaki bir özellik) kaygıya yol açar ve odaklanmayı sizden ve oyununuzdan çıkarır.

Bir sporcunun keşfedebileceği en büyük ders kontrol edilebilirleri yönetmektir.

Tam olarak ne kadar küçük görünse de, kontrol edilebilirleri kontrol etmek, kaderiniz üzerinde bir etkiye sahip olduğunuz ve performansınızın dış kuvvetler tarafından dikte edilmediğine dair bir his sağlar.

Eğitmeninizin sizi bir oyunda nasıl oynadığını tam olarak yönetemezsiniz, ancak çabalarınızı yönetebilir ve yöntem ve genel tutumunuza odaklanabilirsiniz.

Bir sakatlıktan muzdarip olsanız bile, hala tutumunuzu, geri dönme yeteneğinizi ve genel bakış açınızı yönetiyorsunuz.

2021 Tokyo Olimpiyatları belirsiz olsa da, “kontrol edilebilirleri kontrol” zihniyeti tüm Olimpiyat umutluları için en yararlı araçtır.

2008 Olimpiyat Kanadalı yüksek jumper ve zihinsel performans koçu olan Nicole Forrester, Kanadalı sporcuların 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunları için hazırlanmasına yardımcı oldu.

Forrester, kontrol edilebilirleri kontrol etmenin ve başka her şeyin gitmesine izin vermenin değerini vurgular.

Forrester: “Neyi kontrol edemezsin? Virüsü yönetemezsiniz, bir tesise erişimi yönetemezsiniz ve Olimpiyatların kesin olup olmadığını yönetemezsiniz, ancak sanki öyle davranırsınız. Ancak beslenmenizi yönetebilirsiniz; Uykunuzu yönetebilirsiniz. ”

Forrester, kontrol edebileceğiniz ve kontrol edemediğiniz arasındaki farkları anlamanın çok önemli olduğunu belirtti.

Yönetebileceğiniz unsurlara odaklanmak güçlendiricidir. Kontrol edilebilirlere odaklanmak, eğitim harcadığınız tüm saatleri, bir sporcu olarak yaptığınız fedakarlıkları ve kendinizi hedeflerinize ulaşmak için itme taahhüdünü gösterir.

Zirvenizde yapmak için, kontrol edebileceğiniz ve kontrol edemediğiniz arasında farklılaşma konusunda yetkin olmanız gerekir.

Kontrol edilebilirleri kontrol etmek için ipucu:

Bazen sporcular koşulları tarafından kör olurlar. Biraz netlik getirmek ve bakış açınızı değiştirmek için, kontrolünüz altında olan birçok performans değişkeni olarak oluşturun, size ne kadar az veya alakasız görünebilecekleri tam olarak önemli değildir.

Düşüncenizi, tam olarak zorluklara nasıl tepki verdiğinizi, hazırlığınıza ve beslenmenizi yönetebilirsiniz. Hava durumu koşullarını, saha koşullarını, yetkilileri veya hakimlerinizi veya rakiplerinizi yönetemezsiniz.

Kendinizi kontrol edemeyeceğiniz şeylere odaklandığınızda, bunu kabul edin ve yeniden odaklayın.

İlgili Makaleler:

Sporcular için zihinsel görselleştirme becerisi
Hata yaptığınızda nasıl bestelenir
Sıkılığın sporda oyununuzu etkilemesine izin vermeyin

Kendinden emin sporcu: son derece kendine güven için 14 günlük bir plan

“Kendinden emin atlet”, oyun alanına, mahkemeye, piste veya kursa adım attığınızda size tam olarak nasıl bir şampiyon gibi inanacağınızı ve en üst düzeyde benlik saygısına sahip olacağınızı gösteren çığır açan bir sistemdir.

“Kendinden emin sporcu”, 14 günlük güven yakıt egzersizleri ve 14 gün ile size rehberlik eden çalışma kitabına uymak için bir temel olan, stratejileri uygulamanıza yardımcı olan ve egzersizleri özelleştiren 2 ses CD’sinden (veya dijital indirme) oluşur. Kişisel ihtiyaçlar.

Aşağıda, dijital indirme sürümünü satın alabilir veya programın size gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Dijital Sürüm Satın Alın

Ses CD sürümünü alın

Leave a Reply

Your email address will not be published.