Uncategorized

Sabır bir erdemdir – golf

Golfün zihinsel oyunu

Hiç mükemmel bir an oynadığınız, zahmetsiz çekimler yaptığınız bir yarışmada oynadınız mı… o zamanlar, bir anda oyununun yanı sıra sabrını kaybettiğiniz gibi mi?

Bildirim almadan, oyununuz artık zahmetsiz değil, aynı zamanda küreye, hedefinizin yakınında herhangi bir yere vuramayacağınız gibi görünmüyor. “Ne oldu? Bir dakika önce, şimdi olduğu gibi mükemmel oynuyordum, herhangi bir atış yapamam! ”

Golf oyununuzun yanı sıra gelebilir – bir makinenin yanı sıra insansınız. Golfün “zihinsel oyunu” tutarlı golf oynamak için önemlidir. Bir golfçü olarak, düşüncelerinizle yalnızsınız. Ne yazık ki, zayıf bir atış bazı golfçülerin endişeli olmasını veya sabrını kaybetmesini sağlayabilir.

Jordan Spieth, Masters’da o anlardan birine sahipti. Zihinsel oyunu Augusta’daki oyununu bir anda etkiledi….

Spieth, son turda yedi delikli iki atış önde gelen en genç ustaların yarışma şampiyonu olmaya çalışıyordu.

Spieth, oyunun 8 numaraya üçünü attıktan sonra daha da kötüleştiğini belirtti, sonra dokuzuncu deliğe parasını kaçırdı, “Bu golf programında geri dönmesi son derece zor… Ancak 8 ve 9’du. Günün dönüm noktaları. ” Spieth, şampiyon Bubba Watson’ın üçü, 5’in altında ikinci sırada.

Ancak son turda Spieth’in zihinsel oyununa tam olarak ne oldu?

Spieth, yarışmanın arkasındaki dokuzunun önemli anlarında, putts’larını acele etmesini tetikleyen endişeli olduğunu itiraf etti:

“Putts’u da yapmayı tercih etmedim ve bu da böyle geldi… ama evet, gergindim, ancak bugün ilk üç tur olduğum gibi sabırlı değildim, aynı zamanda duyguları tutuyordum, ilave olarak.”

Spieth ayrıca, basınç dolu turnuvaların basılmış anlarını ele almak için sabrına sahip olması gerektiğini belirtti, “Bu, bu tür pozisyonlarda zor zamanlar geçirdiğim [sabır]. Bu yüzden bir olasılığım olduğunda daha fazlasını kazandığıma inanmıyorum. ”

Sabırsızlık kesinlikle golf oynama yaklaşımınızı değiştirebilir. Kötü kararlar vermeye veya rutininizi acele ettirebilir. Rutininizi acele ettiğinizde, temponuzun hızı onunla değişiklik yapabilir.

Zavallı bir delik veya atıştan sonra nasıl daha sabırlı kalabilirsiniz? Golf bir maratonun yanı sıra bitiş için bir sprint değil. Zavallı bir atış veya delik, etkinleştirmedikçe performansınızı 18 delik açmaz.

Golf oyununuzla nasıl daha sabırlı olunur:

Farkındalık-Sabrınızı test eden en iyi tetikleyicilerin, üç putt gibi veya basit bir yukarı ve aşağı eksik olan en iyi tetikleyicilerin bilincinde olun.

Geçmişte – bir sonraki atış kadar adım atmadan önce zayıf atış veya deliği arkanıza koyun. Tura uzun süreli bir yaklaşım uygulayın ve geriye bakmak yerine kalan deliklere odaklanın.

Rutin temposu – Rutininizin hızını sakin olduğunuza ve bestelediğinize benzer şekilde tutun. Rutininizi hızlandırma eğilimini önleyin ve aceleci kararlar verme.

Junior, Collegiate ve tur uzmanlarının kazanmak için kullandığı zihinsel stratejileri keşfedin! Golfçünün zihinsel kenar programı ile bugün golf için zihinsel oyununuzu geliştirin!

Güvenle performans gösterecek kanıtlanmış stratejileri öğrenin!

Kaçırılan isabetten sonra kırılgan özgüvenden, güvenini zayıflatan veya kursta rahatça oynayamamayı zayıflatan katı veya yüksek beklentilerle oynuyor musunuz?

Eğer odak eksikliği, düşük özgüven veya kursta diğer zihinsel oyun zorluklarından yararlanıyorsanız, gerçek golf potansiyelinize ulaşamazsınız…

Başarılı golfçüler, rekabete karşı nihai güvenle tam olarak nasıl performans gösterileceğini keşfettiler, bu nedenle bunu yapmanıza yardımcı olacak golfçünün zihinsel kenar çalışma kitabını ve CD programını kurduk!

Golfçünün Zihinsel Edge programı, kişisel kursiyerlerimle, zihinsel oyunlarını artırmalarına yardımcı olmak ve kursta tutarlılığı artırmalarına yardımcı olmak için en iyi 8 zihinsel eğitim oturumunu içeriyor.

Golfçünün zihinsel kenar programı 8 güven artırıcı CD, MP3 ses kayıtları ve 8 oturumlu golfçünün zihinsel kenar çalışma kitabı içerir.

Golfçünün zihinsel kenarı: nihai güven için 8 haftalık bir plan

Kursiyerler ne diyor?
“Zihinsel taraf, golfte her şeydir – atışınızı veya hattınızı görme ve o atışa veya putt’a vurabileceğinize güvenme yeteneği. Dr. Cohn, oyunuma güvenmeme yardımcı oldu ve inme yaptı. ”
~ Frank Lickliter, PGA Tour, Nike Tour Winner

“Güven seviyem hiç bu kadar yüksek olmamıştı! Dört tur turunda da ne kadar net bir şekilde inanabildiğimi tam olarak söyleyemem. Bana sağladığınız basit oyun planı beni gerçekten odakladı. Bir turnuva sırasında güven seviyem hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Tam olarak ne kadar baskı olursa olsun, düşüncelerimi yönetmenin yanı sıra yürütmeyi de başardım. Dr. Cohn’a teşekkürler! ”
~ Patricia Baxter-Johnson, LPGA Turu

Güçlü golf güven stratejisini öğreninnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.