Category

Spor ve Ağırlama: Bu vaka çalışmasında tek bir müşteri görüşüne

geçiş, Verteda’daki iş geliştirme müdürü Andrew Wilson, spor kulüplerinin ve mekanlarının müşterilerini ne kadar iyi tanıdıklarını analiz ediyor ve tek bir müşteri görüşünün faydalarını ana hatlarıyla belirtiyor.

Spor ve misafirperverlik sektöründe, veriler her kaynaktan kaynaklanır: biletleme, ödeme sistemleri, yiyecek ve içecek, sadakat ve üyelik programları, mal mağazaları, çevrimiçi pazarlama araçları ve erişim kontrol sistemleri.

Stadyumlar ve mekanların fan davranışı hakkında genel bir fikri vardır, ancak tüm bu farklı veritabanlarını bir araya getiren tek bir müşteri görüşü var mı?

Ağırlama sektöründe teknolojinin çoğalmasıyla ilgili bir sorun, şimdi birçok farklı yazılım platformu, mobil uygulamalar, veritabanları ve çevrimiçi araçların kullanılması ve tüm veri toplamasıdır. Bu verilerin çoğu, anlamlı bir fikir vermek için örtüşebilir veya bir araya getirilemeyebilir.

Tek bir müşteri görünümü için verileri bir araya getirin
Sektördeki müşterilerle gittikçe daha fazla konuştuğumuz bir şey, tek bir müşteri görünümüne nasıl geçebileceğinizdir.

Hiçbir şirketin cevabı veya çözümü yoktur, ancak tek bir müşteri görünümünü sağlamak için sistemlerinizde ve işlemlerinizde doğru bir şekilde kurulmakla ilgilidir.

Hayranlarınızın daha doğru tek müşteri görünümüne geçmenin birçok faydası vardır-oyunlarda katılım olmaması ve planlamaya yardımcı olur ve sadakat programı girişimlerinizi destekleyerek müşteri sosyal yardım faaliyetlerinizi daha fazla hedeflemenize yardımcı olur.

Perakende, müşteriler hakkında sahip olduğu verileri kullanma ve daha doğru iş tahminleri yapmak için bu verileri bir araya getirme açısından yönlendiren bir sektördür. Stadia ayrıca fan kişileri mi inşa ediyor, farklı hayran türlerinin davranışlarını ve bu farklı kategorilere nasıl pazarlanacak ve çekilecek mi?

Ve, barlar ve restoranlar gibi diğer misafirperverlik mekanları, izleyicilerinin demografisine mesajlaştıkları gibi mi?

Pub zincirleri için tipik pazarlamaya bakarsak, bir süpermarketin ‘değer’ aralığı gibi farklı teklifleri veya ’10 £’ lık yemekler için yemek yerinden veya ‘Yemek gibi belirli alıcı profillerine göre uyarlanması olası değildir veya ‘Özel’ aralıkları. Bunların hepsi, tek bir müşteri görünümü geliştirmenin bir sonucu olarak meydana gelen belirli bir alıcı kişiliği göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır; Bu alıcı persona varsayımlarına bakmak ve daha fazla hedeflenen teklif sunmak için bunları mağazalardan ve sadakat programlarından gelen verilerle hizalamaya bakmak.

Verilerle ne yapacağını bilmek
Tek bir müşteri görüşü elde etme sorunlarından biri, işletmelerin, aldıktan sonra bilgilerle ne yapacağını bilmedikleridir.

Size söyleyebilirsek, işte en iyi 100 bilet harcamanızın bir listesi – bu bilgilerle ne yapardınız? Bu bilgilerle başa çıkmak için bir pazarlama ve sadakat planınız var mı?

Ya da, burada sadece 5 oyuna katılan insanların bir listesi – sadakat ve gelirleri artırmak için bu verilerle ne yapardınız?

Bu genellikle sorundur; Bazı durumlarda, mekanlar ve stadyumlar hayranları hakkında kütleler veri topluyor ve analiz ediyor, ancak bu verilerle ne yapmaları gerektiğini henüz düşünmediler veya sadece bir başlık harcaması gibi başlık rakamlarına bakıyorlar. Maç Günü ve geçen yıl aynı saatle karşılaştırılması. Bunun yerine, analitiklerin daha akıllıca uygulanması, hayranlara oldukça özel teklifler sunmak ve verilere göre harekete geçtiklerinde neyin işe yarayıp yaramadığını bulmak için farklı fan demografilerine delinmesi gerekir.

Hangi hayranların yılda sadece 5 oyuna geldiğini ve bir A/B testi yapmak için veri toplama özelliklerine sahipseniz, iki farklı teklif veya yaklaşımı denemeyi deneyebilirsiniz – belki de e -posta yoluyla teklif sunmanın etkisine bakabilirsiniz. Ya da sosyal medya, bu hayranlara seçilen yiyecek ve içecekler için maça katıldıklarında bir indirim kuponu sağlamak.

Sadakat programları aracılığıyla veri toplama
Kulüplerin bunu yapamamasının bir nedeni, bu verileri toplayabilecek bir sadakat programına sahip olmamalarıdır, bu da ödeme öncesi sadakat kartlarının hayranlar hakkındaki anlayışımızdaki boşluklara katılabildikleri yerdir. Bir fan bir bilet alır ve daha sonra güne harcama yapmak için sadakat kartlarını önceden yüklerse, stadyum alanlarına erişmek ve daha sonra kartı stadyum içindeki tüm satın alımlar için kullanırsa, tek bir müşteri almak çok kolaydır. o fanın görünümü; Satın aldıkları kiosklardan, satın aldıkları ve ne zaman satın aldıkları ve ayrıca farklı maçlarda meydana gelen davranışsal kalıpları karşılaştırmak için her şeyi izlemek.

Ve erişim kartlarıyla birleştiğinde, sadakat programları stadyumlar için çok daha fazlasını sağlayabilir. Bir fan, satın alma için sadakat kartı olarak ikiye katlanan bir erişim kartı (veya ‘fan kartı’) kullanarak bir stadyuma eriştiğinde, fan stadyuma girdiğinde stadyumlar izleyebilir.null

Related Posts

Öğrenciler zamanı farklı görüyor mu?

Neden öğrencilerin zamanları geri kalanımızdan farklı gördükleri neden hissediyor? Zaman en değerli emtialardan biridir. Bir kez harcandıktan sonra asla alınamaz. Onlara GCSE veya A seviyesindeki yıllarının hızlı bir…

Guinevere Capital, Eden Park ESPorts Yüksek Performanslı Merkezi

Lider Spor ve ESPor Yatırım ve Danışmanlık Firması Guinevere Capital’in Eden Park Esports Yüksek Performans Merkezi’ni ortaya koyduğunu ortaya koyuyor. Yeni Zelanda’nın en büyük stadyumu ve ülke çapında…

IOC ve Alibaba Grubu Tarihi Uzun Vadeli Ortaklık

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Alibaba Group (NYSE: BABA), 2028 yılına kadar uzun vadeli bir ortaklık duyurdu. , Alibaba resmi “Bulut Hizmetleri” ve “E-Ticaret Platform Hizmetleri” ortağı ve…

FIFA Eworld Cup 2019 Bu Ağustos

FIFA, bu hafta FIFA Eworld Cup ™ ‘nın bu yıl Londra’ya döneceğini ve bu sezonun Pinnacle etkinliğinin O2’de bir kez daha yer alacağını doğruladı. 2-4 Ağustos 2019. Mozaad…

Dünya Çapında Dünya Spor Liderlerine katılın Federasyonlar Zirvesi 2021

Daha önce İsviçre’nin Lausanne kentinde düzenlenen Dünya Çapında Federasyon Zirvesi’nin 4. baskısı, pandemiyle uğraşmanın kaçınılmaz etkileri nedeniyle çevrimiçi bir stile aktarıldı. Mei, çok çeşitli disiplinlerde çok daha samimi,…

Touchless Fan Yolculuğu’nu

tanıtılan Venuetize, basitliği koruyan ve bir mekanda çevrimiçi etkinliklere giden hayranların yararını sağlayan hizmetler sundu. Kabul sonrası bir dünyada, taraftarlar, fiziksel teması ortadan kaldırmazsa, tamamen yeniden keşfedilmiş bir…

Leave a Reply

Your email address will not be published.