Uncategorized

Marius Vizer, Sportacford Başkanı

Marius Vizer, 20’den fazla uluslararası federasyonun üyeliklerini istifa etmesine veya askıya almasına yol açan örgütte haftalarca kargaşa sonrasında Sportacford Başkanı olarak istifa etti. Sportaccord’un Web sitesinde yayınlanan bir istifa mektubunda, Nisan ayında Sportacford’un yıllık kongresinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin korkutucu bir eleştirisini başlatan Vizer, “onur ve spor onuruyla” istifa ettiğini söyledi. Aynı zamanda Uluslararası Judo Federasyonu’nun başkanı olan Vizer, IOC’nin Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları Koordinasyon Komitesi’nde de istifa edeceğini söyledi.

Vizer, istifa mektubu içinde, “1988’de komünizmden göç ettiğimde, özgür ve demokratik bir dünyada yaşamak için hayatımı ve ailemin hayatını riske attım” diye yazdı. . “Geçtiğimiz ay, özgür dünyada hala, yüce değerin sessiz olduğu daha yüksek yapılar olduğu kanıtlandı!”

Sportaccord, üyeleri kış ve yaz sporlarının uluslararası federasyonlarını içeren bir organizasyondur. 2003 yılından bu yana, grup Olimpiyat ve Olimpiyat tarafından tanınan sporlar için bir toplantı yeri olarak tasarlanmış yıllık bir kongre düzenledi. Vizer iki yıldır başkanlık yapmıştı ve en başından beri IOC ile çelişiyordu ve Olimpiyat Oyunları’na her dört yılda bir gerçekleşmeyi önerdiği Olimpiyat tarzı bir etkinlik de dahil olmak üzere daha fazla uluslararası spor etkinliği oluşturulması çağrısında bulunuyordu. . Sportaccord’un Nisan ayındaki yıllık toplantısında Vizer, IOC’nin yeterince ileri gitmediklerini ve IOC’ye “süresi dolmuş, modası geçmiş, yanlış, haksız ve hepsi şeffaf değil” diyerek son reformlara meydan okudu. Ayrıca, sporcular için ödül para eklemek ve uluslararası federasyonların gelirin yüzde 50’sini önerilen yeni Olimpiyat televizyon ağından paylaşması da dahil olmak üzere kendi reform serisini önerdi.

IOC Başkanı Thomas Bach ile katılan yorumların ardından, Spor Federasyonları ve Uluslararası Paralimpik Komite, Sportaccord’daki üyeliklerini geri çekmeye veya askıya almaya başladı. Buna ek olarak, Lima, Peru, geçen hafta Güney Amerika ülkesinde gerçekleşecek Sportacford organize edilmiş bir etkinlik olan 2017 Combat Games’in ev sahipliği yaptı.

İstifasında Vizer, şehrin teklifini kaldırması için baskı yapıldığını öne sürdü. “Yorumumun iki yılında IOC ile işbirliği yapmaya çalıştım, onlara iki kuruluş arasındaki işbirliği için sayısız teklif sundum, ancak bunlar her zaman makul bir açıklama olmadan reddedildi” diye yazdı. “Kapım her zaman işbirliğine açıktı, onlarınki her zaman kapalıydı. Spora ve katılımcı sporculara önemli faydalar sağlamak için Lima’nın savaş oyunlarının iptali, spor ve spor etkinliklerinin organizatörlerine uygulanan baskıyı doğrulamaktadır. ”

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.