Uncategorized

Kursiyerlerinizdeki motivasyonu nasıl teşvik edersiniz

“En önemli şey, insanları yapmak istedikleri her şeyde mükemmel olmalarını sağlamak için denemek ve etkilemektir.” – Kobe Bryant

Bir şey yapmak ya da hissetmek için psikolojik olarak uyarıldığımızda ilham grevleri. Genellikle yenilikçi fikirlerle bağlantılıdır; Ancak, aynı şekilde stajyer hayatında önemli bir işlev oynar. Günlük yaşamlarında daha fazla etkilenenlerin etkilenen hedefler belirleme olasılığı daha yüksektir. Bu hedeflerin temeli çok daha güçlüdür, bu da onları başarılı bir şekilde elde etme olasılığını artırır. Ancak stajyerleri gerçekten etkileyen şey ve ilhamlarını teşvik etmeye nasıl yardımcı olabiliriz?

Kitap Liderlik Eğitmeni Çalıştayı

Öğrencileri ne etkiler?

Motivasyon ölçeği, psikologlar tarafından kurulan motivasyonun belirlenmesidir. Tam olarak daha fazla etkilenenlerin normalde yeni deneyimler için nasıl daha fazla kullanılabilir olduğunu ve çalışmalarına daha fazla yatırım yapma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Araştırma çalışması, motivasyon ölçeğinde daha yüksek puan alan stajyerlerin, daha az ilham alanlara kıyasla hedeflerine ulaşmada daha fazla gelişme gösterdiğini göstermektedir.

Birçok şey öğrenciler için bir motivasyon kaynağı olabilir ve kişiden kişiye farklı olabilir. Bazı kursiyerler motivasyonlarını bir İngilizce sınıfında keşfedebilirken, diğerleri bir kitap okuduğunu, akranlarının iyi olduğunu veya öğretmenlerinden gördüklerini keşfedebilirler. Stajyerleri motive ederek keşfetme konusunda heyecanlı tutmak için yöntemleri keşfetmek önemlidir.

Motivasyon ve motivasyon güçlü bir şekilde ilişkilidir – ikisi arasındaki farklar minimaldir, ancak etkilenen insanlar genellikle başarılı olmak için daha derin bir motivasyon hisseder.

Kanıtlar, işlev tasarımlarına maruz kalmanın motivasyonu artırabileceğini göstermektedir. Kursiyerler iki bilim insanına maruz kaldı: Thomas Edison ve Albert Einstein. Sonuçlar, kursiyerlerin Einstein’da görülen doğuştan gelen becerinin aksine, başarısı çabayla bağlantılı olduğu için Edison hakkında keşfettikten sonra daha ilham aldıklarını keşfetti. Bu potansiyel olarak, kursiyerler başarısını daha ulaşılabilir olarak gördükleri ve bu kadar mükemmel şeylere de ulaşabileceklerine inanmaya başlayacaklar. Prospektif bir fonksiyon tasarımına bu maruz kalma artık öğrencileri etkiledi.

Kıvılcım İlham

Önde gelen yazar Elizabeth Gilbert’in TED konuşmasında önerildiği gibi, motivasyon istenmez – sadece olur. Stajyerleri ilham almaya zorlamaya çalışmamalıyız, bunun yerine onlara ilhamlarını teşvik etmek için farklı şanslar vermeliyiz. Tam burada öğrencilerinizi etkilemeye yardımcı olabileceğiniz 4 yöntemdir:

Kursiyerlere bildiklerini gösterme imkanı verin. Stajyerlere bu tür fırsatlar sağlandıklarında, daha fazla çaba sarf etmenin yanı sıra sunumlarını en iyi hale getirmek için ek yol kat ediyorlar. Bu sadece güvenlerini geliştirmeye yardımcı olmakla kalmayacak, ancak aynı şekilde, araştırdıkları konunun daha derin bir anlaşılmasını sağlamak için onları etkileyebilir.

Sınıfa daha fazla enerji getirin. Sınıfların monoton olması ve kursiyerler sadece istedikleri için değil, sadece yapmak zorunda oldukları için çalışıyorlarsa etkilenmek zordur. Öğrencilerinize enerji vermek için farklı yöntemler deneyin; Belki de kalkmanın yanı sıra dolaşmak için mola verin veya yeniliği öğretiminize entegre edin. Stajyerler öğrenme konusunda hevesli olduklarında, çok çalışmaktan etkilenecekler.

İçsel motivasyona odaklanın. Bildiğimiz gibi, motivasyon öğrencilere ilham vermenin anahtarıdır. Bu tür motivasyon, konu için bir coşku veya kendilerini zorlamak isteyen bir istek içerir. Stajyerlere nasıl ilham verileceğini düşünmek için zaman ayırın ve motivasyonları yakında takip edecek.

Sınıf tartışmalarını teşvik edin. Herkesin yanı sıra özellikle öğrencilerin, yalnızca kendi bakış açılarına dayalı kararlar verme alışkanlığına girmesi tipiktir. Kursiyerlere konuları akranlarıyla tartışma imkanı sağlamak, kendi farkındalıklarını geliştirirken, yeni ve yeni perspektifler kadar gözlerini açacaktır. Bu, başarılarında olumlu değişikliklere yol açabilecek farklı şeyleri denemeleri için onları etkileyebilir.

Son düşünceler

Etkilenmek, çoğumuzun istediği bir şeydir. Çalışırken bizi ilham alan uyarıcıyı hissetmek ve yaptığımız şeyin tadını çıkarmak istiyoruz. Motivasyon, sadece açabileceğimiz ve kapalı olabileceğimiz bir şey olmasa da, ilham almak için daha fazla şans üretebileceğimiz yöntemler var. Kursiyerler, özellikle hedeflere ulaşma üzerindeki olumlu etkilerini sağladı. Kişisel ve akademik gelişimlerini daha da ileriye taşıyacak yöntemlerde onları daha ilginç ve zorlaştırarak kursiyerlerinizi etkiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.