Category

Anthony Robbins, Spor Psikolojisi ve Yükseklik Performansı

Spor Psikolojisine Anthony Robbins Tekniği Uygulamak

Atletik kariyerinizde sıkışmış hissediyor musunuz? Görmeniz gereken sonuçları görmüyor musunuz?

Performanslarında hayal kırıklığına uğrayan birçok sporcu nedenini anlamıyor. Bu sporcular sporlarında antrenörler, yaşlı sporcular veya özel antrenörler gibi diğerlerinden önerileri arayabilirler, ancak yine de sonuçlar aynı…

Bu, kişisel hedeflere ulaşamama veya kişinin potansiyel olarak oynamaması, sporcuları umutsuz ve sinirli hissettirir.

Bu “sıkışıp kalma” hissini deneyimleyen sporcular genellikle sporlarından nefret ettiklerini ve sadece bırakmak istediklerini söylerler. Bırakmak istemek bir çöküşten daha büyük bir zorluktur ve sporcular üzerinde daha büyük bir olumsuz etkiye sahiptir.

Anthony Robbins, Kendi kendine yardım ve spor psikolojisi

Kendi kendine yardım uzman ve yaşam performans koçu Anthony Robbins, aynı kişisel yaşamlarında sıkışıp kalma hissini deneyimleyen binlerce insana yardımcı oluyor.

Robbins’in sıkışmış hisseden insanlar için içgörü ve önerileri, sporcular için performansı iyileştirmeye kolayca dönüşebilir. Aslında Robbins, spor psikolojisinde yeniden çerçeveleme gibi öğretilen aynı prensiplerden bazılarını benimser.

Robbins’in “Ben Guru değilim” başlıklı çalışmaları hakkındaki son bir belgeselde Robbins, insanları çözmek için en iyi sırlarından bazılarını açıklıyor ve her gün sürece inanma, başarma ve tamamen meşgul olma yolunda.

Robbins’in iletişim kurduğu ilk mesajlardan biri, “Olduğunuz kişiyi yarattınız”. Bir sporcu olarak, bu mesaj çok özgür olmalı.

Eğer sporcuyu oluşturduysanız, nerede olduğunuzdan siz sorumlusunuz ve kendinizi bir sporcu olarak yeniden yaratabilirsiniz.

Zihnini değiştir, hayatınızı değiştir

Robbins, “Tüm hayatınız bir an içinde değişir” demeye bayılıyor.

“Bu nasıl mümkün olabilir? Yıllarca eğitim aldım, öyleyse atletik hayatım bir anda nasıl değişebilir? ”

Tüm değişiklik, şu anda verilen bir kararla başlar…

Şu anda gördüğünüz sonuçları artık kabul etmeyeceğiniz bir karar…

Yeni bir seçenek bulmak için bir karar veya taahhüt: daha sert eğitin, daha akıllıca eğitin, kendi kendine konuşmaınızı değiştirin, duygusal olarak daha güçlü olun, güven oluşturun veya sizi aşağıya çekmeye çalışan başkalarının olumsuz seslerini dinlemeyi bırakma.

Robbins’in bahsettiği bir diğer nokta da herkesin sorunları olması. Bir sporcu olarak, deneyimlediğiniz sorun başka bir sporcunun yaşadığı şeyden farklıdır, ancak sorunlarda çalışmak, oyununuzu bir sonraki seviyeye taşıyan şeydir.

Robbins: “En büyük hata, sorun yaşamamız gerektiğini düşünmemiz ama problemler bizi büyümemizi ve daha fazla olmasını sağlıyor. Sorunun senin hediyen. ”

Bu, birçok sporcu için “açma noktası”. Sıkışan sporcular programa takılı kalırlar.

Bu sporcular şöyle diyor:

– “Bu neden her zaman başıma geliyor?”
– “Neden hedefime ulaşamıyorum?”
– “Neden atışımı kaybettim?”
– “Baskı açıkken neden hep boğuluyorum?”
– “Neden bu çöküşteyim?”

Bir problem üzerinde durmak asla sorunun düzeltilmesine yardımcı olmamıştır. Soruna odaklanmak canavarı besler ve deneyimli bir sporcu olarak sizin yerine çok daha olumsuz etiketler alırken sorunun büyümesine neden olur.

Büyümenize yardımcı olmak için problemleri kullanmak

Sorunları büyümenin bir yolu olarak görecek olsaydınız, bir çözüm için çalışmaya çok daha uygun olurdu. Her yeni deneyimle, benzer durumlara uygulayabileceğiniz geri bildirim alırsınız ve sonunda daha iyi bir sporcu olursunuz çünkü sorunlardan öğrendiniz…

Bu oyunu 2012’de başarısız olan sporcuların 2016’da Prosper’a geri döndüğü 2016 Olimpiyatları’nda görüyoruz.

Sorunu geçip çözümlere odaklanabildiğinizde, olumlu bir zihinsel alışkanlık geliştirirsiniz. Bir sorun size sunulur sunulmaz, beyninizi çözelti arama moduna aktive edecektir.

Bu büyüme sadece sorun üzerinde durmazsanız olur. Çözüm tabanlı bir odak, potansiyelinizi geliştirmenin ve genişletmenin yollarını bulmanızı sağlar.

Başka bir Robbins-ism, “Kafanda kalın, ölün.”

Duygularınız kafanızda olumsuz zihinsel bantları yeniden yaşayarak lekelenir. Bu, geçmişte sıkışıp kalır ve önünüzdeki fırsatlara kör olur.

Geçmişin olumsuz gücüne inanmıyorsanız, bu küçük deneyi deneyin…

İlk olarak, şu anda nasıl hissettiğinizi fark edin ve ona 1 (şimdiye kadar hissettiğiniz en düşük) ve 10’dan (mutluluk ve memnuniyet hissi) bir puan verin.

Şimdi, en çok bozulduğunuzda atletik mesleğinizde bir zamanı inceleyerek beş dakika geçirin…

Bu anı ve içinde karıştırdığı duyguları gerçekten yeniden yaşayın. Ebeveynlerinizden veya antrenörlerinizden veya takım arkadaşlarınızdan size fırlatılmış olabilecek olumsuz yorumları hatırlayın. Şu anda nasıl hissediyorsun?

1-10 arasında yeni bir sayı verin. Muhtemelen beş dakikadan daha kötü hissediyorsunuz.

Bu, geçmişte yaşamanın günümüzde nasıl hissettiğiniz üzerindeki etkisidir. İyi haber, seçebilirsiniznullnull

Related Posts

Öğrenciler zamanı farklı görüyor mu?

Neden öğrencilerin zamanları geri kalanımızdan farklı gördükleri neden hissediyor? Zaman en değerli emtialardan biridir. Bir kez harcandıktan sonra asla alınamaz. Onlara GCSE veya A seviyesindeki yıllarının hızlı bir…

Guinevere Capital, Eden Park ESPorts Yüksek Performanslı Merkezi

Lider Spor ve ESPor Yatırım ve Danışmanlık Firması Guinevere Capital’in Eden Park Esports Yüksek Performans Merkezi’ni ortaya koyduğunu ortaya koyuyor. Yeni Zelanda’nın en büyük stadyumu ve ülke çapında…

IOC ve Alibaba Grubu Tarihi Uzun Vadeli Ortaklık

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Alibaba Group (NYSE: BABA), 2028 yılına kadar uzun vadeli bir ortaklık duyurdu. , Alibaba resmi “Bulut Hizmetleri” ve “E-Ticaret Platform Hizmetleri” ortağı ve…

FIFA Eworld Cup 2019 Bu Ağustos

FIFA, bu hafta FIFA Eworld Cup ™ ‘nın bu yıl Londra’ya döneceğini ve bu sezonun Pinnacle etkinliğinin O2’de bir kez daha yer alacağını doğruladı. 2-4 Ağustos 2019. Mozaad…

Dünya Çapında Dünya Spor Liderlerine katılın Federasyonlar Zirvesi 2021

Daha önce İsviçre’nin Lausanne kentinde düzenlenen Dünya Çapında Federasyon Zirvesi’nin 4. baskısı, pandemiyle uğraşmanın kaçınılmaz etkileri nedeniyle çevrimiçi bir stile aktarıldı. Mei, çok çeşitli disiplinlerde çok daha samimi,…

Touchless Fan Yolculuğu’nu

tanıtılan Venuetize, basitliği koruyan ve bir mekanda çevrimiçi etkinliklere giden hayranların yararını sağlayan hizmetler sundu. Kabul sonrası bir dünyada, taraftarlar, fiziksel teması ortadan kaldırmazsa, tamamen yeniden keşfedilmiş bir…

Leave a Reply

Your email address will not be published.