Uncategorized

Amerika Kupası 2024’te Barcelona’ya gidiyor

Barcelona, ​​37. Kupa yarışmasının Eylül ayında ve 2024 Ekim ayında yapılacağı ilk kez Amerika Kupası Yelken Yarışması’nı yapacak.

Açıklama bu hafta Emirates Takımı Yeni Zelanda’nın yanı sıra Kupa’nın şimdiki sahipleri olan Royal Yeni Zelanda Yat filosu tarafından yapıldı. Barcelona, ​​Suudi Arabistan’ın Jidde ve Yeni Zelanda’nın yanı sıra bir İspanyol şehri Malaga’nın yanı sıra seçildi.

İlgili Öyküler

Ocean Race, 2023 için karbon ayak izini azaltmayı hedefliyor

Sailgp, Chicago’da Sail Grand Prix için T-Mobile ile birlikte çalışır

Sailgp Kanada’da ilk yarışı düzenliyor gibi görünüyor

2024’te Amerika Kupası Barselona’ya gidiyor

San Francisco SailGP Sezon 3 programına eklendi

Emirates Takımı Yeni Zelanda genel polisi Grant Dalton, “Barcelona gerçekten dünyanın en çok tanınan şehirlerinden biri, bu yüzden dünyada en çok tanınan yelken etkinliğini gerçekleştirme yeteneğine sahip olmak son derece heyecan verici” dedi. “Amerika Kupası’nın savunucusu olarak, her zaman etkinliği, seyirciyi ve dünya çapında yelken açma sporunun yanı sıra kesinlikle Barcelona gibi önemli bir şehirde düzenlenmesi yükümlülüğünü hissettik. dünya çapında spor sahnesinde büyüme yörüngesini itmek. ”

Yeni Zelanda takımı dört kez Kupa kazananları ve Regatta’yı Auckland’da üç kez düzenledi. Barselona Bölge Hükümeti, ön tahminlerin yaklaşık 900 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında ekonomik bir etkiyi önerdiğini belirtti.

“Bu, pandemiden sonra şehri dünyaya tanıtmak, Barselona’nın deniz kenarında bir şehirde bu spora gelen geleneklerini ve ek olarak, gelişmekte olan kalkınma endüstrisini ve denizcilikle bağlantılı teknolojiyi artırmak için hizmet etmelidir. faaliyetler, ”dedi Barcelona Belediye Başkanı Ada Colau. “Bu projedeki tüm halka ve kişisel kurumlara destekleri ve karmaşıklığı için teşekkür etmek istiyorum”.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.