Uncategorized

Major League Soccer, Charlotte

Major League Soccer’ın Genişletme Blitz’e genişliyor ve Charlotte’un 30. takımı olarak lige katıldığı açıklamasına devam etti ve Bank of America Stadyumu’nda iki yıl içinde oynamaya başlama planı.

MLS Komiseri Don Garber, MLS franchise’ın sahibi olacak Carolina Panthers’ın sahibi David Tepper ve Charlotte Belediye Başkanı VI Lyles ile duyuruyu yaptı. Raporlar, bu yılın başlarında önceki iki genişleme franchise’ın ödediği 100 milyon dolardan fazla rekor 325 milyon dolarlık bir genişleme ücretine sahip. Takım 2021’de oynamaya başlayacak.

Garber, “Charlotte’u Major League Soccer’ın 30. Kulübü olarak ağırlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Son yirmi yılda, Charlotte, Futbolun ABD’de popülerlikteki patlayıcı artışıyla eşleşen büyük enerji ve büyüme yaşadı. David Tepper’ı sahiplik grubumuza eklemekten memnuniyet duyuyoruz ve 2021’de Carolinas’ta Major League Soccer’ı başlatmak için onunla ve tüm organizasyonuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Charlotte, Austin, St. Louis ve Sacramento’ya katılarak sadece 2019’da MLS tarafından ilan edilen dördüncü yeni takım olacak. Charlotte Belediye Meclisi, geçen hafta teklifi korumak için 110 milyon dolarlık misafirperverlik fonları sözü verdi.

Tepper, Mayıs 2018’de Kurucu Sahibi Jerry Richardson’dan 2.2 milyar dolardan Carolina Panthers’ı satın aldıktan sonra, hemen Charlotte bölgesine profesyonel futbol getirmekten bahsetti. Tepper, daha önce İngiliz Premier Lig ağır Manchester City’de çalışan Tom Glick’i bu yılın başlarında Panthers takım başkanı olarak işe aldı.

Tepper, “Charlotte için Major League Soccer tarafından bir genişleme ekibinin ödüllendirilmesi, Charlotte ve topluluğumuzdaki herkes için mutlu bir an ve önemli” dedi. “Uzun zamandır takım sahibi olarak iki hedefim olduğunu açıkça belirttim: sahada sürekli kazanma ve toplulukta bir fark yaratma. Bunlar Charlotte’un MLS ekibi ile hedeflerimiz olacak ve çalışma bugün başlıyor. ”

Plan, yeni ekibin Panthers oyunları için 75.000’e sahip olan ve çok sayıda MLS stadyumunun yaklaşık üç katı olan Bank of America Stadyumu’nda oynaması olacak. Bank of America Stadyumu, son beş yılın en az bir Uluslararası Şampiyon Kupası maçına ev sahipliği yaptı ve 2024’e kadar ICC’ye ev sahipliği yapmaya karar verdi. 54.000’den fazla rakam.

North Carolina, Charlotte Independence (USL Şampiyonası), Charlotte Eagles (USL Ligi İkinci) ve Ulusal Kadınlar Futbol Ligi iki kez savunan şampiyonlar North Carolina Corage dahil olmak üzere farklı profesyonel seviyelerde birden fazla futbol takımına sahiptir. North Carolina Üniversitesi Kadın Futbol Programı 21 unvanına sahiptir ve Collegiate Sports’daki tarihi hanedanlardan biri olarak kabul edilir.

FC Cincinnati geçtiğimiz sezon Lig’in 24. takımı olarak oynamaya başladı, Nashville SC ve Inter Miami CF 2020’de oynamaya başladı. Austin FC 2021’de başlayacak, St. Louis ve Sacramento 2022’de başlayacak. 2005 çünkü takımlar; MLS, Real Salt Lake ve şu anda yok olan Chivas ABD’nin eklenmesiyle 2005’te 10’dan 12 takıma genişlediğinde, bu sahiplik grupları lige katılmaya 10 milyon dolar ödedi.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.