Uncategorized

Devlet Kayıt Balık Vurgu 2014 Master Angler Program Sonuçları

Montpelier – Vermont Balık ve Yaban Hayatı Departmanı Yıllık Master Angler Program Raporunu yayınladı ve 2014 baskısı iki yeni belirtilen rekor balıkla vurgulandı – her ikisi de Champlain Gölü’nde yakalandı .

Vermont Fish & Wildlife ile Balıkçılık Biyoloğu Shawn Good, “2014, Vermont’un her yerinde balık avı için mükemmel bir yıldı ve yeni rekor balık bunun bir işareti” dedi. “Bas, levrek, pike ve alabalık gibi yaygın olarak bilinen birçok tip için kupa balık girişlerini görmeye devam ettik, aynı zamanda çok daha geleneksel olmayan balık türlerinin giriş sayısında bir yükseliş gördük Bowfin, sazan ve Longnose Gar gibi. Bu, eyalet genelinde yeni balıkçılık maceralarını ele almak için balıkçıların ilgisinin yanı sıra Vermont’un balıkçılık fırsatlarının çeşitliliğinin yanı sıra yüksek kalitenin ve çeşitliliğin bir işareti. ”

İki yeni belirleme kayıtları, hem tipik sazan hem de beyaz levrek türlerinin girişlerini içerir.

Darren Ouellette, Shoreham’daki Champlain Gölü’nde bowfishing yaparken yeni rekor sazanları hasat etti. Balık 44 kilo ağırlığındaydı. 6.8 ons ve 41.25 inç uzunluğunda belirlendi.

2 kilo ağırlığında yeni rekor beyaz levrek. 9.3 ons ve 16,6 inç uzunluğunda belirlenen Anthony Austin tarafından yakalanırken, St. Albans’taki Champlain Gölü’nde buz balıkçılığı.

Vermont Fish & Wildlife ile Balıkçılık Biyoloğu Jud Kratzer, “Yeni plak balıkları ile birlikte, Master Angler programının 2014’ten 164 yetişkin balıkçıdan 790 kupa balık girişi ve 63 genç balıkçı dahil olmak üzere bir dizi başka önemli özelliği vardı” dedi. “Toplamda, 12 genç katılımcı ve 23 yetişkin katılımcı, en az beş farklı tür için kupa balığına girerek usta balıkçı durumunu gerçekleştirdi ve ayrıca sunulan kupa balığının yarısından fazlasını gösteren yüzde 61 salım oranına sahip olduğumuzu gösterdi. bir gün daha yakalanmak. ”

Var olan beşinci yılında, program eyalet çevresindeki 79 farklı su yolundan ve programa giriş için uygun 33 türden kupa balık girişine sahipti, sadece ikisinin 2014 için giriş yoktu.

Buna ek olarak, Vermont Anglers katılımcı tabanının yüzde 94’ünü oluştururken, program New Hampshire, New York, Maine, Massachusetts, New Jersey, Illinois, Florida, Teksas ve Arizona gibi diğer bir dizi spesifikasyondan katılımcıları gördü.

2014 Master Angler Ödülü sahibi Rutland’dan Jeremy Baker, “Kendi başına balık tutmak mükemmel bir ev macerası, ancak bu deneyimi korumak için Usta Angler programını entegre etmek ek bir bonus” dedi. “Çocuğum veya çocuğumla birlikte bir usta balık balık yakalamak için potansiyel hakkında bir konuşma içermeyen bir balıkçılık gezisi yok. Çocuklarımla zaman geçirmek için çok daha iyi bir yöntem inanamadığım gibi, mevcut olmak için ekstra motivasyon sağlıyor. ”

Baker, programın zorluğunu da takdir ettiğini belirtti.

Baker, “Master Angler programı, aksi takdirde göz ardı edilebilecek balık türlerine değer katıyor” dedi. “Farklı türler için yöntemlerde benzerlikler olsa da, normalde son derece farklı su türlerinde bulunurlar ve bu da ana fener koşulunu gerçekleştirmeyi bazılarının varsayabileceğinden çok daha zor hale getirir. Kendinizi daha fazla kontrol etmeyi ve bunun sonucunda balıkların yanı sıra balıklar hakkında çok daha fazla şey keşfettiğinizi keşfediyorsunuz. ”

Vermont’un Master Angler programı, Vermont sularından kupa büyüklüğünde balık yakalayan balıkçıların başarılarını kabul etmek ve bu tür seçkin balıkların hayatta kalmasını kutlamak için kuruldu.

Program da benzer şekilde balıkçıları balık habitatı ve davranış anlayışlarını geliştirmeye motive etmeyi ve aynı zamanda çok çeşitli balık türlerini yakalamak için gereken becerileri oluşturmayı amaçlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.