Uncategorized

Sporda kaybeden bir çizginin üstesinden nasıl gelinir

Kaybeden bir çizgiyi kırmanın anahtarı nedir?

Kaybedilen çizgiler birkaç formda gelir: birkaç takım için ardışık kayıplar veya belirli bir takımı uzun bir süre boyunca yenememe.

Hangi kaybedilen çizgiyi deneyimlemiş olabilirseniz, bir oyuna nasıl yaklaştığınız üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir.

Son birkaç yıldır numaranız olan bir takımla karşılaşıyorsanız, çizgiyi bitirmek için heyecanlanmak yerine oyuna büyük bir trepidasyonla yaklaşabilirsiniz.

Kendini tekrarlayan tarihe satın aldığınızda, başlamadan önce bile yenilgiye girersiniz…

Oyun zamanı gelin, “burada-geri dönen” hissi olacak ve sadece sonucun saygın olmasını isteyeceksiniz.

Bu zihniyet size baskı yapar ve beraberindeki kaygı ezici hale gelir…

Bu, hataların gerçekleştiği zaman… sahte bir saha hedefi, sonra kaçırılmış bir mücadele, ardından düşmüş bir geçiş, bir ciro ve sonra bildiğiniz bir sonraki şey, bir sürü büyük oyundan vazgeçtiniz.

Tüm bu hatalar oyun öncesi tahmininizi doğrular… Bu takımı yenemezsiniz!

Tennessee Üniversitesi futbol takımı kendilerini benzer bir çıkmazda buldu. Vols, Florida Üniversitesi’ne karşı Gators ile karşılaştıklarında 11 maçlık bir kaybetme çizgisine sahipti.

Vols 2004’ten beri yenmedikleri bir takımı yenecek olsaydı zihniyet her şey olurdu.

Tennessee Üniversitesi Spor Psikolojisi Profesörü Emeritus Dr. Craig Wrisberg, “Kaybeden Seri Etki Oyuncularının Performansı Olabilir mi?” Sorusuna cevap verdi.

Wrisberg: “İzin verirse olabilir. Önemli olan tek oyun bir sonraki oyun. İleri oynayın… Geçmişi bugüne sürüklemeyin. Şimdiki net, temiz istiyoruz, böylece enerjimizi ve dikkatimizi günümüze tamamen ayırabiliriz. ”

Wrisberg, kaybeden bir çizgiyi kırmanın anahtarının bir zihniyet ve odak noktası olduğunu belirtti.

Wrisberg: “Zihinsel oyunu veya yarışmanın zihinsel tarafını düşündüğümde, sanırım üç P var. Süreç – fokus, şimdiki zaman, pozitif kalma: başarılı olmayı beklemek. Kaybeden bir çizginin üstesinden gelmek bir zihniyet meselesidir ve bu üç P’ye odaklanmak, Tennessee’ye uzun zamandır beklenen galibiyetini verebilir. ”

Vols, tarihin kendini tekrarlamasına izin vermeyi reddetti. İlk yarıda 21-3 düşmesine rağmen, Vols öne çıktı ve dördüncü çeyrekte 21 sayı attı ve 38-28 kazandı.

Vols, koşullar veya oyun durumları ne olursa olsun kendilerini odaklanmış tutmak için doğru zihniyete sahipti.

Zihinsel oyununuzu geliştirmek istiyorsanız, yarışmanın zihinsel tarafı için antrenman yapmalısınız.

Kaybeden bir çizginin üstesinden gelme stratejileri:
1. İşlem Odak-Oyunun nasıl bitebileceği konusunda endişelenmeyin… bunun yerine oyun stratejisini yürütmeye odaklanın. Oyun stratejisini yürütmek size zafer için en büyük şansı verecektir.

2. Genellemelerin üstesinden gelin – Her zaman bu takıma kaybettiğimiz veya kaybedilen bir biftekte olduğumuz fikrini satın alamazsınız.

3. İsimsiz veya Sayısız – Rakiplerinizi numaranıza sahip bir takım olarak etiketlemeyin. Onlara oyunu kazanmak için güçlü yönlerinize oynayacağınız başka bir takım olarak davranın.

3 P’yi takip ederek geçmişi değiştirebilirsiniz!

Konsantrasyon için tüm sırlarımı öğrenmek için buraya tıklayın!

Konsantrasyonu nasıl artıracağınızı ve dikkat dağıtıcı unsurların üstesinden nasıl geleceğinizi öğrenin!

Sıklıkla dikkati dağılmış, rekabete odaklanmayı kaybeden veya baskı altında nasıl odaklanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen bir sporcuysanız, odaklanmış sporcu sizi olmak istediğiniz yere götürmenize yardımcı olabilir!

Odaklanmış Atlet CD’si ve çalışma kitabı programı, konsantrasyonu hemen artırmak, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak ve spor performansını sürekli olarak iyileştirmek için adım adım bir plandır.

Odaklanmış sporcu: üstün konsantrasyon için 14 günlük bir plan

Müşteriler ne diyor?
““ Kendinden emin atlet serisi ”nden çok keyif aldım. Özellikle formatı, programın kolaylığını ve çalışma kitabına eşlik eden 2 CD’yi sevdim-günde 10-20 dakika, yoğun programıma uymak ve koymak kolaydı. Grace’e olan güven ve Nationals için Los Angeles’a adım attığım anda tasvir etmek ve hissetmek istediğimi seviyorum. Beyanları, gevşeme tekniklerini ve programın tüm bakış açısını seviyorum. ”
~ Sarah, ABD Ulusal Aerobik Jimnastik Takımı

“Görebiliyorum,‘ Kendine güvenen atlet serisi ‘programı gerçekten bir tür yaşam tarzı değişikliği. Tıpkı kilo kaybı yeme alışkanlıklarında bir değişiklik içermesi gibi, güven düşünme alışkanlıklarında bir değişiklik içerir. Son zamanlarda kayıtlı bir Skeet turnuvasına katıldım ve dört yıl içinde çektiğim en iyi çift puanını çektim. Bu puanı programınıza bağlıyorum! ”
~ Kevin Lutgen, atıcı

Zihinsel eğitim programlarınıza daha fazla değer katın!

Bu çalışma kitabı serisi, antrenörlerin ve zihinsel antrenörlerin sporcularıyla kullanmaları için tasarlanmıştır.

Sporcunun zihinsel kenar çalışma kitapları mevcut zihinsel eğitim programınızı tamamlar. Sporcunun zihinsel kenar sistemindeki 15 çalışma kitabının her biri, sporculara performanslarını geliştirmek için belirli bir zihinsel beceriyi öğretirnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.