Category

Zihinsel olarak hazırlanacak bir yöntem

Yaklaşan performansınızı nasıl resmedersiniz

Anksiyete bazı atletik performanslarınızı nasıl etkiledi?

Muhtemelen atletik bir performansdan önceki kaygı, yeteneğinizin çok altında oynamanıza neden oldu.

Bir rekabetten önce kaygının ana nedeni belirsizliktir.

Belirsizlik, bazı sporcuların potansiyel hataları zihinsel olarak hayal etmelerine veya bir yarışmadan önce en kötüsüyle ilgilenmelerine neden olabilir, bu da gerginliğe ve becerilerinize bağımlı olmamaya yol açar.

Diğer sporcular endişeli olurken, yaklaşan yarışmada ne bekleyeceklerini bilmiyorlar.

En kötüsü görmek ve en kötü korkmak, performansınızı her seferinde bozacak olumsuz görüntüler haline gelir.

Savaş belirsizliğinin cevabı nedir?

Belirsizliğe dikkat etmenin cevabı, etkinliği olay gerçekleşmeden önce deneyimlemektir.

Görselleştirme devreye giriyor. Görselleştirme, etkinliğe zihinsel olarak hazır olmanıza yardımcı olur, böylece “daha önce orada bulunduğunuzu” hissedersiniz.

Etkinliği zaten zihninizde deneyimlediyseniz ve başarılı olduğunuzu resmediyorsanız, yaklaşan etkinlik bilinir.

Yani, görselleştirme yoluyla zihninizde atletik bir olay yaşamak, belirsizlikten kaynaklanan kaygıyı azaltır. Kendinizi başarısız görmek tam tersi bir etkiye sahiptir.

Belirsizliğin etkilerinin ilişkilendirilebilir bir örneği, Eylül ayında okulun ilk günüdür…

Ne bekleyeceğinizi bilmiyorsunuz, yeni öğretmenler, farklı sınıflar ve sınıf, yeni sınıf arkadaşları, ne kadar ödev ve proje alacağınız, farklı bir derecelendirme sistemi ve muhtemelen yepyeni bir okul… farklı bir program ve belirsizlik…

Tüm bilinmeyenler okul sinir bozucu ilk birkaç gününü yapar, ancak birkaç gün sonra, temizlendiğinizde çok daha rahat hisseder.

Belirsizliğin çoğu yıkanır ve yılı tercih etmeye hazırsınız.

Engellerde uzmanlaşmış bir atletizm atleti olan Juliet Arnswold, bir yarışmadan önce zihinsel olarak hazırlanmasına yardımcı olmak için görselleştirme kullandı.

Arnswold, görselleştirmeyi etkinlikten önceki günler önce toplantı öncesi rutininin düzenli bir parçası olarak kullanıyor.

Arnswold, buluşmaya geldiğini, ısınmasından geçtiğini ve daha sonra tüm ırkını görselleştirdiğini görselleştiriyor ve baştan sona ulaşmayı umduğu zaman da dahil.

Arnswold: “Yarışımdan iki gece önce uyumadan önce, yarış gününde attığım tüm adımlardan geçerken kendimi hayal ediyorum. Bu, kahvaltıda ne yiyeceğim – oate ezmesi ve bir parça fıstık ezmesi ve muz tostu da dahildir. Görselleştirme süreci bana neyi başarmak istediğime dair bir plan veriyor ve daha az endişeli hissetmeme yardımcı oluyor. ”

Görüntüler bir performansı sağlayabilir veya bozabilir.

Görselleştirme, rekabeti şansa bırakmak yerine sizi başarıya hazırlamaya yardımcı olabilir.

Yaklaşan Performansınızı Görselleştirme:

Ayrıntıları düşünün. Rekabet öncesi yemeğinizi prova edin.

Rekabet sitesine vardığınızda ve soyunma odasında hazırlanmak, geri döndü ve kendinden emin.

Rekabet öncesi rutininizi ve ısınma hissinizi kendinden geçmiş ve güven ve güven ile yapmaya hazır hale getirin.

Başarılı bir performans sergileyin ve kendinizi rekabetin görüntülerine daldırın.

Manzaraları, sesleri, kokuları, zevkleri, hareketi, kendine güvenen düşünceleri ve performansınızın olumlu duygularını canlı bir şekilde deneyimleyin.

Rekabet etme zamanı geldiğinde, performansınızın provalarınızda yaşadığınız gibi en iyi olmasını beklemeyin. Bu şeyler olduğunu kabul edin ve ayarlamalısınız.

Ken Ravizza’nın birçok kez söylediği gibi, her zaman bölgede oynamakla ilgili değildir. Bir sporcu olarak, “Rahat hissetmek zorunda olmalısınız.

Oyun öncesi zihinsel hazırlığı geliştirmek için zihinsel oyun yöntemlerini öğrenin

Rekabetten önce o kadar sıkı mı yoksa gergin mi, düz veya hareket özgürlüğüne sahip olamıyorsunuz?

Kendinizi utandırmak veya oyunda hata yapmaktan endişe duyduğunuz için elinizden gelenin en iyisini yapmak için çok sıkı mı oluyorsunuz?

Takip ettiğiniz fiziksel bir ısınma rutininiz var mı, ancak rekabetten önce zihinsel hazırlığınıza dikkat etmeyin mi?

Birçok sporcu oyun öncesi kaygı ve gerginlik duyguları yaşar. Oyun öncesi kaygı, geri dönen ve karmaşık olmayan bir performansın önündeki bir engeldir – bölgeye girmek için gereken bir kalite!

Eğer oyun öncesi kaygılardan kurtulabilir ve zihinsel olarak rekabete sürekli olarak hazırlanabilirseniz nasıl geri dönerdiniz?

Tekme atlet at sporcu!

PRO sporcularının sakin kalmak, odaklanmak ve duruşla yapmak için kullandıkları güçlü öncesi zihinsel oyun yöntemleri öğreneceksiniz.

Backed Back Sporcu: Optimal zihinsel hazırlık için 14 günlük bir plan

Zihinsel oyun müşterileri ne diyor?
“’Kendine Güvenen Atlet Serisi’ndeki çalışma kitabı/CD programları çok iyi. Yüzücüm onlara çok olumlu cevap verdi. Aslında, babası her üç programı da satın aldı. Spor psikolojisindeki sayısız fikri pekiştirmek ve basitleştirmek için harika bir iş yaptınız. ”
~ Nick Baker, Yükseklik Performans Yüzme Kampı

“Çocuğum kendinden emin atlet programını bitirdi.null

Related Posts

Öğrenciler zamanı farklı görüyor mu?

Neden öğrencilerin zamanları geri kalanımızdan farklı gördükleri neden hissediyor? Zaman en değerli emtialardan biridir. Bir kez harcandıktan sonra asla alınamaz. Onlara GCSE veya A seviyesindeki yıllarının hızlı bir…

Guinevere Capital, Eden Park ESPorts Yüksek Performanslı Merkezi

Lider Spor ve ESPor Yatırım ve Danışmanlık Firması Guinevere Capital’in Eden Park Esports Yüksek Performans Merkezi’ni ortaya koyduğunu ortaya koyuyor. Yeni Zelanda’nın en büyük stadyumu ve ülke çapında…

IOC ve Alibaba Grubu Tarihi Uzun Vadeli Ortaklık

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Alibaba Group (NYSE: BABA), 2028 yılına kadar uzun vadeli bir ortaklık duyurdu. , Alibaba resmi “Bulut Hizmetleri” ve “E-Ticaret Platform Hizmetleri” ortağı ve…

FIFA Eworld Cup 2019 Bu Ağustos

FIFA, bu hafta FIFA Eworld Cup ™ ‘nın bu yıl Londra’ya döneceğini ve bu sezonun Pinnacle etkinliğinin O2’de bir kez daha yer alacağını doğruladı. 2-4 Ağustos 2019. Mozaad…

Dünya Çapında Dünya Spor Liderlerine katılın Federasyonlar Zirvesi 2021

Daha önce İsviçre’nin Lausanne kentinde düzenlenen Dünya Çapında Federasyon Zirvesi’nin 4. baskısı, pandemiyle uğraşmanın kaçınılmaz etkileri nedeniyle çevrimiçi bir stile aktarıldı. Mei, çok çeşitli disiplinlerde çok daha samimi,…

Touchless Fan Yolculuğu’nu

tanıtılan Venuetize, basitliği koruyan ve bir mekanda çevrimiçi etkinliklere giden hayranların yararını sağlayan hizmetler sundu. Kabul sonrası bir dünyada, taraftarlar, fiziksel teması ortadan kaldırmazsa, tamamen yeniden keşfedilmiş bir…

Leave a Reply

Your email address will not be published.