Uncategorized

Paris 2024, Tahiti’de yelkenleri onaylıyor, De la Concorde

Ek site Paris 2024 İcra Kurulu, gelecekteki Olimpiyat yaz oyunları için Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne iki yeni site önerdi ve sörf Tahiti’ye gönderildi (yaklaşık 10.000 mil (yaklaşık 10.000 mil) Paris’ten) ve şehrin kalbindeki Place de la Concorde’da ve Champs-elysées ve Eyfel Kulesi’nin gölgesinde bulunan çok amaçlı bir mekan.

İki yeni site önerisi, Ocak ayında İsviçre’nin Lozan kentinde buluşacak IOC Yönetici Kurulu tarafından onaylanmalıdır. Paris 2024 oyunları için etkinlik programının son versiyonu, Aralık 2020’de Paris 2024 tarafından önerilen dört ek sporun – kırılma, tırmanma, kaykay ve sörf – potansiyel olarak onaylanmasıyla yayınlanacak.

Tahiti’nin sörf yeri olarak seçilmesi, dikkate alındığı söylentisi, iki şehir arasındaki mesafeye büyük önem verdi. Paris 2024, Tahiti seçimini Fransa’nın denizaşırı bölgelerini kullanmak ve Olimpiyat ayak izini dünyanın yeni bölgelerine genişletmek olarak çerçeveledi. Kurul ayrıca, Tahiti’de sörf yapmanın çevreye duyarlı bir karar olduğunu, olayı kıyı bölgelerini rahatsız etmeyecek ve sporcuların rekabetten sonra sökülecek ve Tahiti boyunca sosyal konutlar için yeniden inşa edilecek geçici modüler evlerde yer almayacaklarını söylüyor.

Yönetim kurulu, spor manzarasından Tahiti’de sörf yapmanın TeAHupo dalgalarıyla en iyi rekabetçi ortamları kanıtladığını da sözlerine ekledi. Ayrıca, yaz Olimpiyatları’nın ilk haftasında yarışma yapıldıktan sonra, tüm sporcuların Paris’e gidebileceğini ve etkinliğin geri kalanını normal sporcular köyünde geçirebileceklerini ve kapanış törenine katılabileceklerini söyledi.

Yönetim kurulu, Paris’in kalbinde inşa edilen ilk kentsel stadyum olacak olan Place de La Concorde’da spor ve disiplinlerin barındırılacağını serbest bırakmadı. Paris 2024 Kurulu, siteyi “Paris’in kalbinde benzersiz bir kavram olarak önerdi (bu) kaynakların paylaşılmasını IOC tarafından tanıtılan yeni norm ile tamamen uyumlu bir şekilde teşvik edecek. Kaynakların bu karşılıklı hale getirilmesi, bu faaliyetlerin birkaç siteye dağılmasının aksine, maliyetleri düşürecek ve kurulum, tedarik ve taşıma operasyonlarını kolaylaştıracaktır. ”

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.