Uncategorized

9. sınıf yüzer Memphremagog Gölü’nü

18 Temmuz’da, yüzücüler Memphre’ye göz atarak, Kingdom Games tarafından her yıl düzenlenen zorlu 25 mil yüzmenin başlangıcı için Memphremagog Gölü’nün sularına daldılar. Yarış, Newport, Vt.

14 yaşındaki Vera Rivard, 25 mil yarışı tamamladıktan sonra kutluyor.
Kingdom Games’in web sitesine göre, yarış “… 2011 yılında 9/11’in onuncu yıldönümünde başladı, kısmen Kanada arkadaşlarımızla daha açık bir sınırı tanıtmak ve aynı zamanda, bu zor, yüzücü dostu, göl yaratığı için göz atmak için başladı , Memphre. ”

Bu yılki yarışa başlayan yedi yüzücüden sadece ikisi 25 kilometreyi tamamladı: Nebraska, Omaha’dan 37 yaşındaki Sharessa Guiterrez ve ayrıca Springfield, New Hampshire ve Derby, Vermont. Yedi yüzücünün hepsi dalgalı suların yanı sıra yarışın ilk 15 milinde 20 mil / saat kadar rüzgarlarla uğraştı.

14 yaşında, Vera Rivard, Memphremagog Gölü’ndeki yarışın toplam 25 milini ve 24 dakikalık bir süre ile en genç kişiydi. Vera, White River Junction, Vt. Rivard hanehalkının Derby, Vt.

Vera’nın açık su yüzme kariyeri 2014’te sadece 10 yaşındayken başladı. Aynı yıl, Yılın Kuzeydoğu Krallığı Açık Su Yüzme Derneği (Nkowsa) Yüzücü Ödülü’nü kazandı. Memphre’ye göz atmadan önce Vera, Memphremagog Kış Yüzme Festivali’nde altı yarışa katıldı ve her birinde ilk ona girdi. Başarı öyküleri, diğer birçok başarıyla devam etti. Kariyerinde Vera 31 genel yüzme etkinliği tamamladı. 16.1 km Gölü Willoughby Yüzmesini beş saatlik bir zamanla ve 2017’de beş dakika kazandı. Daha sonra 2017’de bir kez daha Memphremagog Gölü’nde 25 km’lik bir sınır buster yüzdüğünde beşinci generali tamamladı.

Vera’nın annesi Darcie Rivard, Vera ile ve özellikle de bu kadar uzun süre konsantre olma yeteneğinden gurur duyduğunu söylüyor. Darcie, yarışın 25 mil boyunca çocuğu ile birlikte kayık.

Vera, “Bunu bu hedefi tamamlamamın yanı sıra yaptığım için mutluyum” diyor. “Bir yılı aşkın bir süredir antrenman yapıyorum,” diye ekledi yarışı tamamladıktan sonra tam olarak nasıl hissettiğini yansıtarak. “Sonu görebildiğimde yüzeye çıkabileceğimi anladım, bu da yedi mil olduğu anlamına geliyordu.” Bu 25 millik itişten önce, Vera’nın en uzun yüzmesi 15 mil ve yedi saat içinde ve 15 dakika içinde tamamladı.

Hava durumu sadece bu yılki Memphre göz atma sorununa eklendi. İlk 15 mil boyunca, yüzücüler güçlü rüzgarlarla uğraştı. Vera’nın durumunda, bu harika bir şey gibi görünüyordu. “Bunun başarısının anahtarı olduğuna inanıyorum… Dalgaların zorluğu sevdiği şey…” diyor Darcie. Vera, Vermont Derby’deki ailesinin Lakeside Cottage’da dalgalı sularda antrenman yaptıktan sonra kaba koşullara hazırlandığını belirtti.

Vera’nın yaklaşmakta olan zorlukları 28 Temmuz Cumartesi günü 10 bin yarış içeriyor. Sonra yılın tercih ettiği haftalarından birinde yüzecek, 19 Ağustos’ta 11 Ağustos’tan itibaren Northeast Kingdom Yüzme Haftası. Bu etkinlikte, rakipler 46 mil boyunca 9 gün içinde 8 göl yüzüyor.

Vera ve annesi Darcie, dalgalı sularla savaşıyor. (Courtsey)

Leave a Reply

Your email address will not be published.