Uncategorized

Wisconsin’deki hoş çayır triatlonu Paralimpik eleme

ABD Triatlon, Patco ve Yarış Günü etkinlikleri, 2021 Americas Triatlon Para Şampiyonalarının 27 Haziran’da Wisconsin’deki hoş çayır triatlonu ile birlikte yapılacağını açıkladı. Elite Uluslararası Yarış Servisi, Dünya Triatlon Paralimpik Oyunlar elemeliği olarak hizmet verecek.

Kuzey, Güney ve Orta Amerika’dan sporcular, Tokyo’daki Paralimpik Yaz Oyunları için ülkeleri için yeterlilik puanları kazanma şansına sahip olacaklar. ABD’li sporcular için etkinlik, İsviçre’nin Lausanne kentindeki 2019 Dünya Paratriathlon Şampiyonalarında ilk seçim etkinliğinden sonra ABD Takımını yapma yeterliliği için ikinci seçim etkinliği olarak hizmet verecek.

Şampiyonalar başlangıçta 15 Mart’ta Sarasota-Bradenton, Florida’da planlandı, ancak Patco (Americas Triatlon) Şampiyonası ataması, uluslararası seyahat kısıtlamaları ve karantina gereksinimleri bazı Patco ülkelerinin yarışa seyahat etmesini engelledikçe kaldırıldı.

Sarasota etkinliği bunun yerine doğrudan Paralimpik sıralaması veya puan etkileri olmadan ABD Paratriatlon Invitational olarak tutuldu. Ancak, katılabilen ve katılmaya istekli olan ABD’li sporcular için oyun kalifikasyonuna yönelik isteğe bağlı bir seçim etkinliği olarak hizmet etti.

Yarış Günü etkinlikleri tarafından düzenlenen hoş Prairie Triatlon, kuruluşundan bu yana yeni başlayanlardan seçkinlere kadar paratriathletler için rekabet etti. Yarış, 2017 ve 2018 ABD Paratriathlon Ulusal Şampiyonalarına ev sahipliği yaptı.

Yarış günü etkinliklerinin sahibi ve yarış direktörü Ryan Griessmeyer, “Yarış Günü Etkinlikleri, Tokyo Paralimpik Oyunlarına giden yolda bu önemli uluslararası yarışmaya ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyor” dedi. “Burada Pleasant Prairie’de dünyanın en iyi paratriatlon yeteneğini sergilemeyi dört gözle bekliyoruz ve seyirci, yaş grubu sporcuları ve gelecekteki uyarlanabilir sporcular topluluğumuzun bu seçkin rakiplere eşsiz enerji ve destek sağlayacağına inanıyoruz.”

USA Triathlon Paralimpik Program Direktörü Amanda Duke Boulet, “ABD Triatlon, 2021 Americas Triatlon Para Şampiyonalarını Pleasant Prairie’deki doğal ve birinci sınıf bir mekana getirmekten heyecan duyuyor” dedi. “ABD genelinde, Kuzey Amerika’nın geri kalanında ve Orta ve Güney Amerika’nın geri kalanında sporcuları güvenli ve sorumlu bir şekilde ağırlamaya hazırlanırken yarış günü etkinliklerine işbirliği için minnettarız. Bu etkinlik, seçkin paratriathletlerimiz için bu yaz Tokyo Paralimpik Oyunları için uygunluklarını göstermeleri ve yeterlilik için çalışmaları için hoş bir fırsat olacak. ”

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook
Yazdır
LinkedIn
Reddit
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.